LIVE 🔴 | Ladies Short Program | Courchevel 2019

Share
HTML-code
  • Published: 22 August 2019
  • Visit isu.org/JuniorGrandPrix for more information on the LADIES SHORT PROGRAM START ORDER

    14:15:00 - 14:21:00 Warm-Up Group 1
    14:21:30 - 14:27:40 1 Catharina Victoria PETERSEN DEN
    14:27:40 - 14:33:50 2 Nargiz SULEYMANOVA GER
    14:33:50 - 14:40:00 3 Hengxin JIN CHN
    14:40:00 - 14:46:10 4 Viktoriia IUSHCHENKOVA ISR
    14:46:10 - 14:52:20 5 Lara Naki GUTMANN ITA

    14:52:20 - 14:58:20 Warm-Up Group 2
    14:58:50 - 15:05:00 6 Alexandra Michaela FILCOVA SVK
    15:05:00 - 15:11:10 7 Morgane CRAUSAZ MAR
    15:11:10 - 15:17:20 8 Tomoe KAWABATA JPN
    15:17:20 - 15:23:30 9 Giorgia Isabella SECHI CYP
    15:23:30 - 15:29:40 10 Anete LACE LAT
    15:29:40 - 15:35:50 11 Nikola RYCHTARIKOVA CZE

    15:35:50 - 15:50:50 Ice Resurfacing

    15:50:50 - 15:56:50 Warm-Up Group 3
    15:57:20 - 16:03:30 12 Cheuk Ka Kahlen CHEUNG HKG
    16:03:30 - 16:09:40 13 Noemie BODENSTEIN SUI
    16:09:40 - 16:15:50 14 Alina URUSHADZE GEO
    16:15:50 - 16:22:00 15 Anne Marie JORDAN LUX
    16:22:00 - 16:28:10 16 Kamila VALIEVA RUS
    16:28:10 - 16:34:20 17 Ruth XU NZL

    16:34:20 - 16:40:20 Warm-Up Group 4
    16:40:50 - 16:47:00 18 Calista CHOI USA
    16:47:00 - 16:53:10 19 Jogaile AGLINSKYTE LTU
    16:53:10 - 16:59:20 20 Guzide Irmak BAYIR TUR
    16:59:20 - 17:05:30 21 Hanna HARRELL USA
    17:05:30 - 17:11:40 22 Maiia KHROMYKH RUS
    17:11:40 - 17:17:50 23 Alison SCHUMACHER CAN
    17:17:50 - 17:32:50 Ice Resurfacing
    17:32:50 - 17:38:50 Warm-Up Group 5

    17:39:20 - 17:45:30 24 Sophie SPRUNG FRA
    17:45:30 - 17:51:40 25 Stefanie PESENDORFER AUT
    17:51:40 - 17:57:50 26 Nana ARAKI JPN
    17:57:50 - 18:04:00 27 Laura KARHUNEN FIN
    18:04:00 - 18:10:10 28 Seoyeong WI KOR
    18:10:10 - 18:16:20 29 Kseniia KLYMENKO UKR
    18:16:20 - 18:22:20 Warm-Up Group 6
    18:22:50 - 18:29:00 30 Julia KIERUL POL
    18:29:00 - 18:35:10 31 Paula MARGARIDO PEREIRA AND
    18:35:10 - 18:41:20 32 Jihun TO KOR
    18:41:20 - 18:47:30 33 Regina SCHERMANN HUN
    18:47:30 - 18:53:40 34 Lindsay van ZUNDERT NED
    18:53:40 - 18:59:50 35 Lorine SCHILD FRA


    Courchevel, France - August 21 to 24
    Lake Placid, USA - August 28 to August 31
    Riga, Latvia – September 4 to 7
    Chelyabinsk, Russia - September 11 to 14
    Gdansk, Poland - September 18 to 21
    Zagreb, Croatia – September 25 to 28
    Egna, Italy - October 2 to 5
    FINAL – Torino, Italy - December 5 to 8

    SUBSCRIBE: iloverimini.mobi/user/ISUJuniorGrandPrix?sub_confirmation=1

    CONNECT WITH US:
    twitter.com/isu_figure
    facebook.com/isufigureskating
    instagram.com/isufigureskating
  • Sport Sport

Comments • 0